kevyettunnit

fb

Tutustu 6 päivää

ryhmäliikunta

 

Ohjattujen tuntien varaaminen:

Katso varausohjeet ja -säännöt tästä.

Linkki varausohjelmaan  - Olethan myös lukenut varausohjeet ja -säännöt

Muistathan aina saapua tunnille hyvissä ajoin, etenkin jos laji on sinulle vieras

 


 
Ajankohtaista

   

Miten  käytän virtuaalitunteja?

Lue virtuaalituntien käytöstä Skinnarilan-välilehdeltä.
 - Oletko huomannut virtuaalituntien uutuuslajit?

 

Päiväkohtaiset poikkeukset:


Viikko 48

- tiistaisin Pilates jatkossa klo 10.00
- Skinnarilassa tiistaina 25.11 PILATES klo 18.00 - tule tutustumaan Virtuaalitunteihin yhdessä ohjaajan kanssa!
- tiistain BodyCombat vaihtuu BodyStepiksi 18.11 alkaen
- torstaina 27.11 Joogan tilalla BodyBalance45min


Ryhmäliikunta-aikataulu

 

Tutustu lajeihin: Katso lajikuvaukset täältä!

Lataa pdf-aikataulu täältä

keskusta


ylä   =  yläsali
pyörä =  sisäpyöräilysali
toim. = toiminnallinen sali
iso = isosali

mg = Tunnille voi osallistua vain kulkukortin omaava henkilö. Asiakaspalvelu ei tällöin ole avoinna.


Syksy 2014
Maanantai

  9.15
16.45
17.15
17.30
18.00
18.15
19.00
19.35
19.45

BodyBalance® 60min mg
VatsaPakara 60min
Venyttely+kehonhuolto 60min
IISEE Lime 30min
Kahvakuula 45min
BodyCombat® 60min
ToiminnallinenHarjoittelu45min
Zumba® 60min
BodyPump® 60min

ylä
iso
ylä
pyörä

iso

ylä
iso

Anna
Heta
Anna
Nipa
Heta
Outi
Santeri
LauraK
Outi

Tiistai
  6.15
10.00
16.30
17.15
17.30
18.00
18.15
18.15
19.15
19.30
BodyPump® 45minmg
Pilates 60minmg
BodyPump® 60min
ToiminnallinenHarjoittelu45min
RPM® 50min
BodyAttack® 60min
Sh'Bam® 45min
Kahvakuula 45min
CxWorx® 30min
BodyStep® 60min
iso
ylä
iso

pyörä
iso
ylä

ylä
iso
Emilia/Jutta
Jaana
Krisse
Martti
Elina
LauraL
Krisse
Martti
Riina
LauraL
Keskiviikko
10.00
16.30
17.15
17.45
18.00
18.15
18.45
19.30
BodyCombat® 60minmg
VatsaPakara 60min
IISEE Aero 45min
Muokkaus 45min
BodyPump® 60min
ToiminnallinenHarjoittelu45min
Zumba Gold® 50min
GRIT Strength® 30min
iso
iso
pyörä
ylä
iso

ylä
iso
Krisse
Kati
Emilia
Kati
Riina
Emilia
LauraK
Riina
Torstai
11.00
16.30
17.30
18.00
18.15
18.30
19.30
BodyPump® 60minmg
BodyCombat® 60min
Kahvakuula 45min
Zumba® 60min
Jooga 45min
IISEE Focus 60min
BodyPump® 60min
iso
iso

iso
ylä
pyörä
iso
Jaana
Heta
Nipa
Anni
Tuula
Nipa
Tuula
Perjantai
10.00
16.45
16.45
17.00
18.00
18.15
19.15
Lihaskunto 60minmg
BodyAttack® 60min
BodyBalance® 60min
ToiminnallinenHarjoittelu45min
CxWorx® 30min
GritStrength® 30min
Zumba® 60minmg
iso
iso
ylä

ylä
iso
ylä
Anna
Outi
Jaana
Santeri
Outi
Elina
Mira
Lauantai
10.00
11.15
12.45
GritStrength® 30minmg
BodyCombat® 60min
BodyPump® 60min
iso
iso
iso
Elina
Sara
Sara
Sunnuntai kaikki tunnit mg-kortilla
16.00
17.15
17.30
18.45
19.00
BodyPump® 60min
IISEE Aero 45min
BodyStep® 60min*
Pilates45min
Zumba® 60min
iso
pyörä
iso
ylä
iso
Emilia
Emilia
LauraL
LauraL
Loora
*atleettinen versio

SKINNARILA


V = virtuaalitunti
Virtuaalitunneille voit vapaasti osallistua kuitattuasi itsesi kuntosalille oven lukijasta. Virtuaalitunteja ei tarvitse varata, ja osa virtuaalitunneista on englanniksi. Lue lisää virtuaalitunneista SYKE Gym Skinnarilan -sivulta.

Omavalinta = Voit valita itsellesi sopivan lajin virtuaalituntien ohjausnäytöstä

Syksy 2014
Maanantai                                                            

  6.30
  7.10
16.15
17.30
18.30

Jooga 40min mg
Omavalinta*klo7.10-16.15mg
RPM® 50min mg
BodyPump®60min
Omavalinta*klo18.30->

V
V
V
Henri
V

Tiistai 

12.00
12.30
16.30
17.30

CxWorx® 30minmg
Omavalinta*klo12.30-16.30mg 
BodyPump® 60min
Omavalinta* klo17.30->mg

V
V
V
V

Keskiviikko

10.00
10.30
17.45
18.20
21.30
22.00

CxWorx® 30minmg
Omavalinta*klo10.30-17.45mg
BodyCombat® 35min
Omavalinta 18.20-21.30
BodyBalance30minmg
Omavalinta* klo 22->mg

V
V
V
V
V
V

Torstai 

  8.00
  9.00
16.30
18.00
19.00

Pilates50minmg
Omavalinta*klo8.50-16.30mg 
BodyBalance®60min
BodyPump®60min
Omavalinta* klo 19->

V
V
V
Henri
V

Perjantai kaikki tunnit mg-kortilla

  7.00
  7.40
17.00
18.00

BodyBalance®35min
Omavalinta*klo7.40-17.00
Sh'Bam®50min
Omavalinta* klo 18->

V
V
V
V

Lauantai kaikki tunnit mg-kortilla

  9.05
  9.35
12.00
13.00

Selkä&Kädet30min
Omavalinta*klo9.35-12
BodyPump® 60min
Omavalinta* klo13->

V
V
V
V

Sunnuntai kaikki tunnit mg-kortilla

11.15
12.15
18.25
19.00

BodyCombat® 60min
Omavalinta*klo12.15-18.25
CxWorx® 30min
Omavalinta* klo 19->

V
V
V
V

Suunnittelu Mainostoimisto Mediakolmio

Tekninen toteutus DevNet Oy